YKS Hazırlık Kursları (Birebir)

Bera YKS Hazırlık Kursları (Birebir)

 

EĞITIM DÜZENI

Dersler dikkat ve konsantrasyonun sağlanması adına kişiye özel olarak oluşturulmuş 8 m’lik sınıflarda birebir olarak işlenir.

EĞİTİM HAKKINDA

Bundan sonraki hayatını önemli ölçüde etkiyecek olan YKS sınavlarına hazırlanmak lise son sınıf ve mezun öğrencileri için en birinci konudur. Fakat birçok öğrenci, kalabalık ortamlarda özellikle bu yaşlarda, derslerden istenilen verimi alamamaktadır. Bizlere göre, özel dersin en etkili olduğu dönem bu donemlerdir.

EĞİTİMİN AMACI

Bu eğitimlerin amacı öğrencilerin gerçek potansiyelini ortaya çıkarıp, ihtiyaç duyduğu bütün eğitimleri vererek ve etkili çalışma metotlarıyla YKS sınavlarında yüksek puan elde etmelerini sağlatıp hedeflerine ulaştırmaktır.

EĞİTİMİN SÜRESI

Birebir eğitim modelinde öğrenci, eğitim-öğretim dönemi içerisinde ihtiyaç duyduğu her dersten dilediği kadar ders alabilir. Eğitimler bir haftalık,bir aylık veya tüm eğitim-öğretim sezonu boyunca devam edebilir. 

HAFTALIK DERS SAATİ

Ders programı öğrencinin musait ve verimli vakti göz önünde bulundurularak yapılır ve yapılan program her hafta düzenli olarak uygulanır. Öğrencinin başarı durumuna göre haftalık ders saati artırılıp azaltılabilir. Öğrenciler dilerse, ders seçme konusunda kurumdan yardım alabilirler; kurumun yapmış olduğu bireysel analizden sonra öğrencinin eksikleri tespit edilip rehber öğretmeninin belirlediği derslerden ve yine rehber öğretmeninin uygun gördüğü ders saati kadar ders alırlar.

EĞİTİM SONUNDA ULAŞILMASI BEKLENEN HEDEFLER

Birebir eğitim alan öğrenciler;

  • Okul derslerini daha iyi anlayıp, sınavlarında yüksek başarı elde edebilirler.
  • Üniversiteye giriş sınavlarının temel bilgilerini ve metotlarını öğrenmiş olurlar.
  • Çalışma disiplinine sahip olurlar
  • Etkili öğrenme metotlarını geliştirirler.
  • Öğrenme konusundaki endişelerini yener ve eğitim hayatına kendine güvenerek devam eder.

KATILIMCI PROFILI

12. Sınıf ve mezun bütün öğrenciler birebir ders imakanından yararlanabilir. Özellikle, kalabalık ortamlarda derslerden istenilen verimi alamayan öğrenciler için ideal öğrenme yöntemidir.

VERILEN DERSLER

Öğrenciler, Türkçe, Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji,Coğrafya, Tarih, İngilizce ve İhtiyaç duyduğu bütün derslerden birebir eğitim alabilir.

EĞITIM SÜRECININ İŞLEYIŞI

Dersler alanında uzman ve birebir ders tecrübesi olan hocalarla işlenmektedir.

Diğer eğitim kurumlarından farklı olarak dersler 40 dakika değil 50 dakikadır. 10 dakika aradan sonra dersler yeniden başlar.

Kayıt yaptıran öğrencinin ders programı oluşturulmadan önce öğrenciye Bilgi Ölçme Sınavı yapılıp , ihtiyaç duyduğu kadar haftalık ders saati belirlenir.

Ders programı öğrencinin musait ve verimli vakti göz önünde bulundurularak yapılır ve yapılan program her hafta düzenli olarak uygulanır.

Yoğun ders trafiğinin aksine, günlük maksimum 3 saatlik birebir ders verilir. Arta kalan zamanda zorunlu soru çözümü yapılır. Dersler art arda gelen günlere yazılmaz. Amaç bir sonraki derse kadar ödevlerini yapıp, yeni derse hazırlıklı girmesini sağlamaktır. Örneğin haftada 6 saat birebir ders alacak bir öğrencinin programı : Pazartesi, Çarşamba, Cuma günleri 2’şer saat veya Salı, Perşembe, Cumartesi günleri 2’şer saat olacak şekilde düzenlenir.

Öğrenci ders günü dışında da kuruma gelip kontrol altında ders çalışabilir ve istediği öğretmenimize soru sorabilir.

Ders aralarında kantin-kafeterya imkanlarından yararlanabilir.

Öğrenci haftalık tek dersten ders alsa bile kurumun bütün faaliyetlerinden faydalanabilir.

Mazeret belirtmesi durumunda işlenmemiş dersler telafi edilir.

Zamanla başarı sağlayan birebir öğrencileri bedava birebir derslerle ödüllendirilir. Bu uygulamayla öğrenciler arasında tatlı bir rekabet oluşur ve başarılarına pozitif ivme kazandırmış olurlar.

Derslerde başarısız olan, stres ve kaygı problemi yaşayan öğrenciler için psikolog desteği verilir.

Bera’da ders aldığı öğretmeninden memnun kalmadığı takdirde , imkanlar dahilinde öğretmen değişikliğine gidilir .

E-okul sisteminden düzenli bir şekilde öğrencinin okul başarısı takip edilir. Okulundaki başarısız dersin öğretmeniyle görüşme sağlanarak ortak çözüm üretilir.

ÖĞRENCI BAŞARISININ ÖLÇÜLMESI

Ögretmen ders bitiminde işlenilen konuyla ilgili yaprak testlerini çözdürür.

Her 3-4 konu akabinde konu tarama sınavı yapılır. Yapılan sınavda başarısızlık gösteren öğrenciye o konu tekrar anlatılır.

 
 
 

EĞITIM KAYNAKLARI

Kaynaklarımız yeni sınav sistemine ve mufredata uyumlu olup şunlardan oluşmaktadır.

1. Ön Hazırlık

2. Keşfetme → Konu anlatım föyleri

3. Uygulama → Konu değerlendirme testleri

4. Pekiştirme → Yeni nesil soru bankaları

5. Ölçme değerlendirme → Deneme sınavları

6. Rehberlik → Aylık rehberlik dergisi (8 Adet), İnteraktif rehberlik modülü.

Öğrencinin başarı durumuna göre doküman seçimi yapılır.

Öğrenciler yaprak test, konu tarama testleri, bilgi değerlendirme sınavları ve benzeri kaynaklardan faydalanır. Her sınıfta özel kitaplık olup , içerisi her branştan yaprak test ve zengin dokümanlarla doludur.

Öğrenciler dokümanlara dijital ortamda erişebilir.

EĞITIMIN VERILDIĞI ZAMANLAR

Kurumumuz tatil günü hariç haftanın 6 günü 08:00 – 20:00 saatleri arası açıktır.Okula devam eden öğrencilerden dolayı eğitimler hafta içi okuldan sonra 16:30 – 20:00 saatleri arası yapılır. Öğrenciler hafta sonu tüm gün ders alabilirler. Özel durumlarda öğrenciler hafta içi de günün her saatinde ders alabilirler.

ÖĞRENCIDEN BEKLENEN ÇALIŞMA YÜKÜ

Yoğun ders trafiğinin aksine,günlük maksimum 3 saatlik birebir ders verilir. Arta kalan zamanda zorunlu soru çözümü yapılır. Dersler art arda gelen günlere yazılmaz. Amaç bir sonraki derse kadar ödevlerini yapıp, yeni derse hazırlıklı girmesini sağlamaktır. Örneğin haftada 6 saat birebir ders alacak bir öğrencinin programı : Pazartesi , Çarşamba , Cuma günleri 2 şer saat veya Salı, Perşembe, Cumartesi günleri 2 şer saat olacak şekilde düzenlenir.

EĞITIMIN İLGILI OLDUĞU SINAVLAR

Öğrenciler Bera’da aldıkları eğitimle okuldaki derslerin sınavlarında yüksek başarı elde edebilirler. Üniversiteye giriş sınavlarında ise hayallerindeki hedefe ulaşmış olurlar.

 

EĞITIM ORTAMI

Bera Eğitim, Milli Eğitim Bakanlığı standartlarında, 1500 m2 alan üzerinde faaliyet göstermektedir.

Binamızda, parmak izi okuma sistemi bulunmaktadır ve öğrenci her giriş-çıkış yaptığında velisine mesaj gönderilmektedir.

 

DESTEKLEYICI HIZMETLER

Eğitim Koçluğu

Bera Eğitim’de uzman kişilerlerce her öğrenciye ücretsiz eğitim koçluğu desteği verilir. Eğitim koçluğu öğrencilerin kendilerini tanımaları ve kişisel stratejilerini belirleyebilmeleri için profesyonel destek sağlayan danışmanlık hizmetidir. Kötü öğrenci yoktur, sadece öğrenme yeteneğine güvenmeyen öğrenci vardır. Hepimiz içimizde büyük bir potansiyel ile doğarız.Bu potansiyeli fark ederek ortaya çıkarmak öğrenci koçluğu çalışmasının özünü oluşturur.

Eğitim koçluğu çerçevesinde;

Sınavlara hazırlanan öğrencilere hedeflerine ulaşmalarının yollarını gösteriyoruz. Öğrencilerin kendilerini keşfetmelerini ve kendilerini yönetmeyi öğrenmelerini sağlıyoruz. Ne yapılması gerektiğini değil, en pratik yönleriyle nasıl yapılması gerektiğini gösteriyoruz. Bilgi vermekten çok yetenek kazandırıyoruz. Hayatımızın her alanında gerekli olan bilgileri kişisel başarı ve mutluluk için kullanmalarına yardımcı oluyoruz. Dersler ve hobiler arasında denge kurabilmeyi öğretiyoruz. Öğrencilerin sınırlayıcı düşünce kalıpları yerine olumlu düşünce kalıpları geliştirebilmelerini sağlıyoruz. Bera Eğitim’de eğitim koçluğu çalışmaları birebir ya da grup halinde yapılmaktadır.

Eğitim koçluğu ile öğrenciler;

İstedikleri hedefe daha kolay ulaşırlar. Ağır ders çalışma yükünden ve temposunun baskısından kurtulur. Ders çalışma isteklerinde kalıcı bir değişim elde ederler. Tüm derslere yönelik özel öğrenme tekniklerine sahip olurlar. Dinlenmek ve eğlenmek için daha geniş zaman bulurlar. Öğrenme- Dikkat ve Muhakeme gibi alanlarda gelişim sağlarlar. Okuma ve anlama hızlarını 3,4,5 kat artırırlar. Çabuk unutma ve sıksık tekrar etme ihtiyacını ortadan kaldırırlar. İnanılmaz bir özgüven ve rahatlığa kavuşurlar. Gelecek planlanmasında etkili karar vermenizi becerisi elde ederler.

ÜÇLÜ İLETIŞIM

Bera’da eğitim bir bütün olarak ele alınır. Öğrencinin eğitimine etki eden üç temel faktör olan veli, okul ve özel öğretim kurumu arasında organik bağlar kurulur. E-okul sisteminden öğrencinin notları takip edilir. Başarısız olduğu dersin öğretmeniyle görüşülüp değerlendirme yapılır. Veliler ile düzenli iletişim sağlanarak çocuğun başarısı hakkında bilgi verilir Öğrenciler, periyodik olarak evlerinde ziyaret edilir. Çocuğun evdeki çalışma ortamı değerlendirilir. Öğrenciler haftalık ders programlarının dışında, kuruma gelip istediği dersten hocalarına soru sorabilir veya eğitim koçundan destek alabilir.

KAFE VE ETKINLIK ALANI

Bera Eğitim, aynı anda 40 kişiye hizmet verebilen mekan kafe-restoranı ile öğrencilere sağlıklı bir dinlenme mekanı sunmaktadır. Mutfağında günlük sıcak yemek çıkan kafeteryada aynı zamanda kantin hizmeti de verilmektedir. Kafeteryanın bitişiğinde, 400m2 açık etkinlik alanına sahip olan Bera’da, öğrenciler farklı aktivitelerle ders yoğunluğunun stresini atarlar.

SEMINERLER, GEZILER VE ÜNIVERSITE ZIYARETLERI

Bera Eğitim’de öğrencilerin zihni ve sosyal becerilerini geliştirmek için belli periyotlarda seminerler, geziler ve üniversite ziyaretleri düzenlenmektedir.

BENİ ORAYA GÖTÜR Beylikdüzü - Bizimkent, Beykent - Mimaroba